Savaş esnasında kendisine ve ülkesine ihanet ettiği gerekçesiyle Vladimir Zelenskiy iki generalin rütbesini söktüğü duyurdu.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, iki Ukraynalı generalin ülkeye ihanet ettiği gerekçesiyle rütbelerini söktüğünü duyurdu. Zelenskiy, generallerin isimlerini de açıklayarak "Onlar artık buraya ait değiller. Şimdi tüm hainlerle uğraşacak zamanım yok, ancak yavaş yavaş hepsi cezalandırılacak." dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, açıkmalarda bulundu. 2 Ukraynalı generalin ülkeye ihanet ettikleri gerekçesiyle rütbelerinden ihraç edildiğini açıkladı. Zelenskiy, generallerin isimlerini de açıklayarak "Onlar artık buraya ait değiller. Şimdi tüm hainlerle uğraşacak zamanım yok, ancak yavaş yavaş hepsi cezalandırılacak." dedi.

Ukrayna'da, Rusya için çalışan askerler ve istihbarat görevlilerinin bulunduğunu ima eden Zelenskiy, "Her zaman olduğu gibi hiç düşünmeden kahramanlarımızın ödüllendirildiği bir kararnameyi imzaladım. Ukrayna Savunma Bakanlığındaki 136. askere teşekkür ederim." diye konuştu.