Yeni yıla zamla uyandık. Market rafları cep yakmaya devam ediyor. Vatandaşlar zam yapılan ürünlere yetişemiyor. Özellikle son iki gündür ürünlerin fiyatları yeniden değişti. Peki zam yapılan ürünler hangileri? İşte 2022 zam yapılan ürünler.

ZAM GELEN ÜRÜNLER

Süt ve süt ürünlerine yüzde 40 zam yapıldı. Marketlerde satılan tam yağlı sütün litre fiyatı 15 liraya kadar yükseldi. Süt ürünlerinde yarım kg peynirin fiyatı 55 lira oldu. En ucuz süt ürünü olan üçgen peynirin fiyatı 15 lira oldu. Kahve grubu ürünlerine zam yapıldı. Beş büyük marketlerin raflarında en çok satılan Türk Kahvesinin fiyatı yüzde artışla 14 liraya yükseldi. İçeçek grubunda fiyatlar yükseldi. Cola grubuna iki defa toplan yüzde 50 zam yapıldı. Böylece 2,5 litre colanın fiyatı 15 lira oldu.

CAM ÜRÜNLERİNE ZAM GELDİ

Türkiye'nin en büyük cam üreticilerinden Şişecam yaptığı son açıklamayla maliyetlerin yükselmesini neden gösterdi. Şirket tüm cam ürünü grubuna yüzde 48 zam yaptığını açıkladı. Karton ve kağıt grubu ürünlerine büyük zam yapıldı. 8 liraya satılan rulo kağıdın fiyatı 14 liraya yükseldi. Ambalaj sektörü zamlardan nasibini aldı. Plastik ve yarı mamül ürünlerin maliyetleri yüzde 50 arttı.

OTOMOBİLE YÜZDE 30 ZAM GELDİ.

Döviz kurunun düşmesiyle otomobil fiyatlarında beklenen düşüş gerçekleşmedi. Araba almak isteyen vatandaşların hayali suya düştü. Son olarak Citroen 2022 model araçların fiyatlarına yüzde 30 zam yapıtğını duyurdu. Böylece 354 bin lira olan Citroen baz modeli, 404 bin liraya yükseldi.

TORKU FİYAT LİSTESİ

Önemli gıda ve üretim şirketlerinden Torku son yaptığı güncelleme ile fiyatlarına yüzde 30 zam yaptığını açıkladı. TORKU fiyat listesi.

torku-urunlerine-de-buyuk-zam-geldi