Suwen tekstil halka arz ediliyor. Türkiye'nin önce gelen şirketlerinden Suwen 13 nisanda halka arz edilecek. Peki suwen tekstil halka arz fiyatı ne kadar? Detaylar haberimizde.

SUWEN TEKSTİL HALKA ARZ NE ZAMAN?

Suwen Tekstil halka arz talep toplama tarihleri 13-14-15 Nisan 2022 olarak belirlendi.

SUWEN HALKA AÇIKLIK ORANI NE OLACAK ?

Halka arzda Suwen'in mevcut ödenmiş sermayesini oluşturan 50.000.000 adet pay 6.000.000 adet sermaye artırımıyla toplam 56.000.000 adet paya yükselecek, 17.000.000 adet pay ise ortak satışı yoluyla yatırımcılara sunulacak. Halka açıklık oranı %41,1 olacak.

Halka arz öncesi çoğunluk hisseye sahip olan Intilux S.a.r.l.'ın, halka arz sonrası Şirket'te %18,5 ile önemli bir oranda ortaklığı devam edecek.

0

SUWEN YÖNETİM KURULU ÜYESİNDEN AÇIKLAMA

Suwen Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bolluk konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Gerek Türkiye'de gerekse de yurt dışında hedeflerimiz var. Yurt içinde ve yurt dışında yeni mağazalar açarak mağaza ağımızı genişletmeye devam ederken çok kanallı bir satış stratejisi ile sürdürülebilir bir büyüme çizgisi yakalamayı hedefliyoruz. Halka arz sürecinde elde ettiğimiz sermayeyi ağırlıklı olarak mağaza yatırımlarımızın ve işletme sermayemizin finansmanında; finansal yapımızın daha da güçlendirilmesi yönünde kullanmayı planlıyoruz.