Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin müslüman oldu. Bu iddianın sahibi kendisine en yakın olanlardan geldi. Rusya merkezli haber ajansı İnterfax'ın yayınladığı haber göre Putin'in basın danışmanlarından Dmitri Peskov liderlerinin Müslümanlığı seçtiğini belirtti.

"EVET, BÖYLE BİR KARAR ALDI"

Gündem oluşturan açıklama sonrası soruları cevaplayan Peskov, bu yönde yöneltilen sorulara "evet, böyle bir karar aldı" cevabını verdi. Çok detay vermeyen Peskov, kendisinin özel nedenlerle bu tercihini yaptığı belirtti. Ayrıca zaman zamanda kendi başına Kuran-ı Kerim okuduğunu ifade etti.

AZERBAYCAN ANS PRESS SON DAKİKA OLARAK GEÇTİ

Azerbaycan merkezli haber sitesi Ans Press'in haberine göre Putin'in basın danışmanı Peskov,"Vladimir Vladimiroviç her şeyi bana danışmıyor ancak ben onu uzun süredir tanıyorum ve Kur'an okuduğunu biliyorum. Ben de aynı konuda meraklanıyorum ve ben de Kur'an okuyorum." ifadelerini kullandı.

Ans Press'in verdiği bilgilere göre Çeçenistan'ın Rusya yanlısı Cumhurbaşkanı Kadirov da mikro blog sitesi Twitter üzerinden yayınladığı mesajla Putin'in 'kafirlere ve münafıklara karşı cihad ilan edeceğini' öne sürdü.

RUS BAYRAĞI ALTINDA TOPLANIN

Rus liderin İslamiyet'i seçtiğinin bir süredir gizli olduğu belirtilen haberde, Putin'in son Kafkas ziyertinin ardından bu kararı almış olabileceği ifade getirildi. Diğer yandan Rusya Devlet Başkanı Müşavirlerinden Mihail Şevçenko, Kafkasya'daki Müslümanları Rus bayrağı altında toplanmaya çağırmıştı.

Screenshot_26

Çeçenistan Lideri Kadirov'un "Hiçbir zaman böyle mutlu olmamıştım. Yakında Başkan Putin münafıklara, mürtedlere ve kafirlere cihad ilan edecektir" mesajı attığı öne sürüldü.