BURSA(İGFA)-  Bursa Nilüfer Belediyesi Kredi Yurtlar Kurumu'nun yetersizliğinden ve ev kiralarının artmasından dolayı barınma sorunu yaşayan gençler için çalışmalarını sürdürüyor. 

Bursa'ya öğrenim görmeye gelen üniversiteli gençlere destek olmak için 103 odası bulunan  huzurevi binasında kız öğrenciler bir dönem boyunca kalabilecek. Barınma sorunu yaşayan erkek ve kız öğrencilerin barınmak için başvuru yapabileceklerini söyleyen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Konak Mahallesi’nde bulunan Nilüfer Belediyesi Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’na 451 77 07 telefon numarasından kayıt yaptırmasını istedi.

Başkan Erdem, “Pandemi nedeniyle henüz yaşlı kabulüne başlamadığımız Çamlıca’daki huzurevi binamızı kız öğrencilere açıyoruz. Bunun dışında belediyemize ait daireleri de erkek öğrencilere açmayı planlıyoruz. Bunun için başvuruları alıp ihtiyacın ölçüsünü tespit edip ona göre yönlendirme yapacağız. Daireler yetersiz gelirse başka tesisleri de devreye sokacağız. Gençlerimizi sokakta bırakmayacağız” dedi.