Meliha Özsu'yu kim öldürdü. Türkiye'nin gündeminde yer alan olayın ayrıntıları Müge Anlı'da ortaya çıktı. Canlı yayında göz altına alınan baba Yasin Özsu ve erkek arkadaşı Şeyho hakim karşısına çıkarıldı.

MELİHA ÖZSU'NUN KATİLİ KİM

Bir haftadır canlı yayında itiraf gibi açıklamaların yapıldığı programı ihbar kabul eden Ceyhan Cumhuriyet Savcılığı harekete geçti. Canlı yayında Yasin Özsu ve Şeyho göz altına alındı. Ekipler canlı yayının yapıldığı stüdyoya gelerek baba ve erkek arakdaşı göz altına aldı. Peki Meliha Özsu'yu kim öldürdü, katili kim?

ANNE AYSEL GENÇTÜRK BAŞVURDU

Cinayetin ardından kızının öldüğünden haberi olmayan anne Aysel Gençtürk Müge Anlı'nın programına başvuru yaptı ve yardım istedi. Yayına davet edilen baba ve Meliha'nın en son görüldüğü kişi olan Şeyho canlı yayında çelişkili ifadeler vermeye başladı. Araştırmacı gazeteci Müge anlı anne Aysel'in anlattıklarını bir araya getirdi ve zor sorular sorarak babayı köşeye sıkıştırdı. Savıya anlatmadıklarını anlatan baba Yasin'in rahat tavırları dikkat çekti. Diğer taraftan madde bağımlısı olduğu belirtilen Şeyho'nun tutarız ifadeleri ve kaçamak cavapları Müge Anlı ve ekibini şüphelendirdi.

aysel

EYÜPSULTAN EMNİYETİ TARAFINDAN GÖZALTINA ALINDI

Canlı yayında konuşulanları ihbar kabul eden Ceyhan Cumhuriyet Savcılığı baba ve erkek arkadaşının yeniden sorgulanmasını istedi. Farklı açıklamalar yapan baba ve sevgili yayında Eyüpsultan Emniyet ekipleri tarafından göz altına alındı ve hakim karşısına çıkarıldı. 

NE OLMUŞTU

2015 yılında Adana Ceyhan ilçesinde Meliha Ezsu sevgilisi olduğu iddia edilen kişiyle son buluşmasının ardından ortadan kayboldu. Ekipler yaptığı araştırmada genç kızın cesedini nehir kıyısında boğulmuş olarak buldu. Meliha Özsu'nun anne ve babası ayrı yaşıyordu. İki kardeş olan Meliha babası Yasin Özsu'nun diğer kardeşi ise anne Aysel'in yanında kalıyordu. Genç kızın madd bağımlısı olduğu belirtilen Şeyho isimli kişiyle ilişkisi olduğu ortaya çıktı. Son olarak beraber olduğu kişi Şeyho tarafından öldürüldüğü iddia ediliyor.

BABA BİLİYORDU

Yayında çelişkili ifade eden veren baba Yasin Özsu, kızının arkdaşlarının telefonunu bilmesine rağmen savcılığa ne arkadaşlarının ismini nede telefonlarını savcılığa bildirimedi. Yasaklı madde işi yapanlarla iş birliği olduğu iddia edilen baba Yasin Özsu komşuları tarafından aynı minvalde suçlanmaya başladı.

BABA SEVGİLİ ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Adana Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada göz altına alınan Yasin Özsu ve erkek arkadaş Şeyho hakşm karşısına çıkarıldı. Devam eden dosya kapsamında adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.