Acun Ilıcalı'nın ebüyük projelerinden birisi olan Masterchef Türkiye'de maaş krizi yaşandığı iddia ediliyor. Reytingleri zorlayan yarışma programının yayından kaldırılması gündemde.

Jüri koltuğunda şeflerden Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna'nın oturduğu Master Chef Türkiye'de yeni bir kriz patlak verdi. Hergün farklı menüler ve yarışma etaplarıyla ekranlara gelen programda birinci olarak büyük ödülğ olmak isteyen yarışmacılar ter döküyor.

Fenomen yarışmalardan birisi haline gelen Masterchef Türkiye'de yeni bir sıkandal patlak verdi. Jüri üyeleri arasında maaş tatışması çıktığı iddia ediliyor. 

MASTERCHEF MAAŞ KRİZİ

Jüri üyelerinden Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu arasında maaş sebepli tartışma yaşandığı ve Mehmet ŞEf'in dövizle maaş alan Sivrioğlu'nun bu tutumundan rahatsızlığını muhasebeye ilettiği ortaya atıldı. Ata Benli'nin haberine göre Mehmet Şef şirket muhasebesine durum hakkında bilgi almak için gittiği kısa süreli muhasebe departmanıyla tartışma yaşadığı iddia edildi.

SOMER SİVRİOĞLU AYRILABİLİR

Acun Ilıcalı ve TV8 yönetiminden henüz bi açıklama yapılmadı fakat Somer Şefin son zamanlardaki tutumundan kanal ve medya yönetiminin rahatsız olduğu yakın kaynaklardan gelen bilgiler arasında. Edinilen bilgilere göre; Mehmet Şef, muhasebenin kapısına dayandı ve kendisinin Türk lirası üzerinden maaş alıp, Somer Sivrioğlu'nun döviz üzerinden üzerinden alması karşısında resti çekti. Ata Benli'nin iddiasına göre; Somer Siviroğlu'nun son dönemdeki hal-hareket ve tutumu yapım tarafından hoş karşılanmıyor. Bu gelişmelerin ardından Somer Sivrioğlu'nun MasterChef'ten ayrılacağı ve yarışmanın jüri koltuğunun gelecek sene değişeceği öne sürüldü.  Ancak iddialarla ilgili Acun Medya'dan net ve resmi bir açıklama gelmedi.

2812912_88a81a446e9b11043e436f47945ec7d6_640x640

TL ÜZERİNDEN MAAŞ ALSIN

Haberin duyulması üzerine Somer Şef'e Türk Lirası üzerinden maaşını alması için teklifte bulunacağı aksi takdirde yönetimin karar alacağı gelen haberler arasında. Diğer taraftan çok sayıda dizi ve yarışma programının aynı saatlerde başlaması yarışmanın maliyetinin gerekli reklam fiyatı zamanlamasına gelmemesini sağlamıştı. Ancak son dönemde yarışma programının reytingleri artmaya başladı. Reklamları artmasıyla şeflerin maaşlarına zam yapılması gündeme geldi. Acun Medya yönetiminin önemüzdeki dönem bu konular hakkında açıklama yapacağı iddi ediliyor.

MASTERCHEF TÜRKİYE NE ZAMAN, SAAT KAÇTA YAYINLANIYOR

TV8 Ekranlarında haftanın 5 günü yayında olan yarışma programı Cumartesi ve Cuma günleri dışında her akşam saat 20:00'da başlıyor.