MANİSA(İGFA)-  Manisa Büyükşehir Belediyesi Güzelyurt Mahallesi Birlik Caddesi'nde yapılacak olan prestij cadde çalışmalarını başlattı. 

Yunusemre İlçesi Güzelyurt Mahallesi Birlik Caddesi'nde yapılan çalışmalar Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Güzelyurt Mahallesi Muhtarı Aynur Tava, teknik personeller ve yüklenici firma yetkilileri tarafından yakından incelendi. 

İnceleme çalışmalarının ardından konuşan Güzelyurt Mahalle Muhtarı Aynur Tava, “Talebimiz üzerine Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir prestij cadde çalışması daha başladı. Birlik Caddemiz kaldırımları, aydınlatması, peyzaj ve orta refüj çalışmasıyla yeni bir prestij caddesi haline gelecek. Birlik Caddesinin alt kısmında kalan bölgedeki vatandaşların aydınlatma ile ilgili sıkıntı yaşıyorlardı. İnşallah bu sıkıntı Büyükşehir Belediyemiz tarafından son bulacaktır. Bizlerin sesine her daim kulak veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Prestij Caddesi ve peyzaj çalışmalarıyla ilgili konuşan Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, “Prestij cadde düzenlemesini fırsat bilerek, Birlik Caddesinde yapılacak olan orta refüjde çokgüzel bir peyzaj çalışması yapacağız. Palmiye ağaçları kullanacağız. Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı seramızda yetişen bonzai zeytin ağaçlarını kullanacağız Kendi ekiplerimizle güzel Manisa’mıza bir prestij cadde daha kazandıracağız” dedi.