İZMİR(İGFA)- İzmir'e bağlı Karabağlar Belediyesi eğitim için çalışmalarına devam ediyor. Çocukların sağlıklı koşullarda eğitim görmesi için belediye ekipleri tarafından okullarda büyük çaplı onarım başlatıldı.

Karabağlar Belediye okula başlayan öğrencilerin kırtasiye ihtayaçlarını karşılamak için KARBEM ile destek sağladı. Üniversitelerin barınöa ihtiyaçlarına da çözüm için Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu hizmete sunuldu. Eğitim alanında yapılan bu çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Farklı bölgelerdeki okullarda yaklaşık 3 ay sürecek kapsamlı çalışma başlatılacak. 

Yapılan eğitim çalışmalarıyla ilgili konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Yerel yönetim olarak tüm gücümüzle, eğitimin ve geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Bu doğrultuda okullarımızın boya badana ihtiyaçlarını kendi ekiplerimizle gidermenin yanı sıra, büyük ölçüdeki onarım işlerini de ihale yöntemiyle yerine getiriyoruz. Çünkü eğitimin kalitesi, fiziki mekanların sağlıklı olmasına bağlı. Hedefimiz kış koşulları bastırmadan öğrencilerimizi bir an önce sağlıklı ortamlarına kavuşturmak” dedi.