Genel olarak, birçok hasta uzun ömürlü tedavi olduğu için implantları tercih eder. Diş Hekimi Pertev Kökdemir, implant tedavisiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Diş implantı, çene kemiğine yerleştirilen titanyum yapay diş köküdür. İmplantlar daha önceden kaybedilmiş dişlerin oluşturduğu boşluklara ya da ciddi bir enfeksiyon yoksa hemen çekim sonrası diş yuvasına yerleştirilebilir.

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, implant tedavilerinin en iyi 3 yönünü açıkladı.

ÇENE SAĞLIĞINI KORUR 

Diş kaybı, ağızda çene kemiğinin zayıflamasına ve şeklini kaybetmesine neden olabilir. Diş implantları eksik diş kökünün yerine geçerek çene kemiğini korur. Ayrıca diş implantları diğer dişlerin hizalarının bozulmasını engeller.

DOĞAL GÖRÜNÜM SAĞLIYOR 

Diş implantları doğal dişler gibi görünür ve işlev görür. Konuşurken ve yemek yerken farkı anlamak zordur. Çünkü implantların üstüne yapılan porselen kaplamalar sayesinde dişleriniz doğal bir görünüme sahip olur. Yenilenmiş ve eksikleri tamamlanmış bir gülümseme özgüveninizin artmasına ve özgürce gülümsemenize sebep olur. Başka bir deyişle özgüveninizi pekiştirir. Ayrıca implantların üstüne yapılan porselenler vida ile sabitlendiği için hasta her zaman kendini rahat hisseder.

KALICI ÇÖZÜM 

Diş implantları, eksik dişlerin yerine kalıcı bir çözüm sunar. Dişlerin düzenli olarak fırçalanması ve uygun şekilde temizlenmesi, implantın ömür boyu ağızda kalmasını sağlayabilir.