Eyüpsultan'da geçtiğimiz hafta perşembe günü hırsızların hedefinde yaşlı bir kadın vardı. Hastaneden eve dönen 70 yaşındaki Gülveren Seyrekbakan yolda kendisine yardım etmek isteyen kişiler tarafından soyuldu.

Hastaneden eve dönen yaşlı kadın saat 19:00 surlarında Elibeyköy meydanına geldi. Burada kendisini komşu olarak tanıtan iki kadın Seyrekbakan'a yardım etmek istedi. Eve kadar yaşlı kadına eşlik eden üç hırsız iyilik olsun diye kadını taksiyede bindirdi.

EVİ ARADILAR

Eve gelmelerinin ardından bir kadın yaşlı kadınla sohbet ederken diğer ikisi evi aramaya başladı. Üç kadın evden ayrıldıktan sonra oturma odasında diğer odalara geçen yaşlı kadın odaların dağınık olduğunu farketti.

 Akşam saatlerinde evine oğlu Ergün Seyrekbasan, durumu öğrendikten sonra birikimi olan 100 gram altınının yerinde olup olmadığını kontrol etti. Altının çalındığını fark eden Seyrekbasan, durumu polis ekiplerine bildirdi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yaşadığı olay anlatan Gülveren Seyrekbasan, "Sabah hastaneye gittim. Eve gitmek için otobüs durağına geldim ama otobüse binemedim. 3 kadın geldi, "biz seni tanıyoruz, bizim mahallede oturuyorsun. Seni götürelim" dediler. Taksiye bindirip evime getirdiler. Daha sonra içeri girip benimle saatlerce oturdular. Bir kadın benle konuşurken ötekiler evi karıştırmışlar. İkisi genç biri yaşlıydı. Oğlumun altınlarını almışlar" dedi.

Birikim yaptığı altını çalınan Ergün Seyrekbasan ise "Annem evde yalnızdı. İşten geldiğimde ağlıyordu. Evde annemin bilmediği, iki senedir biriktirdiğim 100 gram altınım vardı. Onu çalmışlar. Polise haber verdik. Olay yeri inceleme gelip parmak izi aldı. Evdeki değerli eşyaları kolay yoldan bulmak istemişler. 'Sen birikimini getir, üzerine biz de koyalım. Dua edelim çoğalsın' demişler" diye konuştu.