Sivas’ın Hafik ilçesinde göl kenarında bulunan seyyar kütüphane ile ziyaretçiler, göl manzarası eşliğinde kitap okumanın tadını çıkarıyor.

Sivas’ın Hafik ilçesinde Hafik Kaymakamlığı tarafından geliştirilen bir proje, kitapseverlerin takdirini topladı. Kitap okuma oranlarının artırılması için hazırlanan proje ile ilçenin çeşitli yerlerine seyyar kütüphaneler konuldu. Eşsiz tabiatıyla adeta büyüleyen ve onlarca kuş türüne ev sahipliği yapan Hafik Gölü’ne de seyyar kütüphane konuldu. Göle gelen ziyaretçiler, seyyar kütüphaneden kitap alarak göl manzarasına karşı kitaplarını okuyor. Ziyaretçiler, eşsiz manzara karşısında temiz hava alarak kitap okumanın tadına varıyor.

“Buraya gelirken aslında kitap okuma gibi bir düşüncem yoktu’’

Göle ziyarete gelen Yunus Yıldız, “Hafik Gölü’ne gezmeye geldik. Geldiğimde ilk gözüme çarpan şey girişteki seyyar kütüphane oldu. Kaymakamlığın böyle bir uygulama yaptığını öğrendim. Çok beğendim. Orada değişik kitaplar var. Buraya gelirken aslında kitap okuma gibi bir düşüncem yoktu. Ama onu görünce bir kitap aldım. Burada oturup hem çayımı içip hem kitabımı okuma fırsatı buldum’’ dedi.