Türkiye Görme Engelli Spor Federasyonu'nun düzenlediği Futsal 1. Ligi'nde Nilüfer Belediyesi ilk yarıyı lider olarak bitirdi. BURSA(İGFA)-  Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun Futsal 1. Ligi'nin ilk yarısını yenilgisiz ve lider konumda tamamlayan Nilüfer Belediyesi GESK, Van'da oynanan maçlarda 8 takımla mücadele etti. 

Sezonun ilk yarısını lider bitiren GESK'in en yakın rakibiyle arasında 6 puan fark vardı. Nilüfer Belediyesi GESK, rakipleri Malatya Yaşilyurt Belediyesi’ni 5-0, Çankaya Belediyesi’ni 3-0, Yenimahalle Belediyesi’ni 6-2, Diyarbakır Kayapınar Belediyesi’ni 7-3, 1915 Çanakkale’yi 9-0, Trabzon Görme Engelliler SSK’yı 3-0 ve Ankara Aktifgençler’i 5-0 mağlup etti. 38 gol atıp sadece 5 gol yiyen Nilüfer Belediyesi GESK, ligin en çok gol atan ve en az gol yiyen takımı unvanını elde etti.

Lider kulüp GESK Başkanı Ali Genç takımını kutlayarak, "Lig mücadelesi için verdikleri desteklerden dolayı Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e ve sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. İkinci yarıda da başarılarımızın devamı gelecek ve mutlu sona ulaşacağız” dedi.