Başta Marmara Bölgesi'nin etkisi altına alan lodos hayatı olumsuz etkiledi. Şehir merkezlerinde çatılar ve pencerelere havada uçuştu. Çatalca meydanında bulunan saat kulesi vatandaşların üzerine yıkıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü günlerdir kuvvetli lodos sebebiyle uyarılarda bulundu. Bugün beklenen lodos Marmara Bölgesi ve çevresini vurdu. Özellikle İstanbul'un bir çok bölgesinde lodos haberleri gelmeye başladı.

İSTANBUL'DA ÇATILAR UÇTU

İstanbul'u etkisi altına alan lodos, Aranvutköy, Sarıyer ve Çatalca hattında etkili oldu. Evlerin çatıları koparak çevreye savrulurken, evlerin pencereleri yerinden koptu. Korku dolu yaşayan halk çareyi kapalı alanlara saklanmakta buldu. 

BEŞİKTAŞ'A AĞAÇLAR ARABALARIN ÜZERİNDE DEVRİLDİ

Lodosun etkili olduğu yerlerin başında Beşiktaş geldi. Bir çok kesimde ağaçlar araçların üzerine düşerek büyük maddi zarara sebeo oldu. Ulus mahallesine yakın yerlerde zamanında budanmayan ağaçlar akan trafikte araçların üzerine düşerek bazı araçları kulannılamaz hale getirdi.

beşiktaş

ÇATALACA'DA SAAT KULESİ İŞLEK CADDEYE YIKILDI

İstanbul'da etkili olan lodos Çatalca'da hayatı durma noktasına getirdi. TEM otoyolu Çatalca mevkisinde bazı araçlar seyir halindeyken devrildi. Yol uzun süre araç trafiğine kapatıldı. Çatalca meyadanında bulunan saat kulesi kuvvetli rüzgarın etkisiyle akan trafiğin üzerine devrildi. Çevre sakinlerinin önceden fark etmsiyle büyük bir facia engellendi. Cep telefonu ile çeklen görüntülerde saat kulesinin sallanmaya başladığı görülüyor. Yoldan geçen araçları uyaran vatandaşlar kule yıkılamadan saniyeler önce araçları ve insanları bölgeden uzaklaştırdı.

SAĞANAK YAĞIŞ HAFTA BOYU DEVAM EDECEK

Lodosun şiddetini düşürmesiyle sağanak yağış başladı. İstanbul Avrupa yakasında sağanak yağış başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta boyunca İstanbul'da sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Sel ve su baskınları için vatandaşlara uyarılarda bulundu. 

Diğer taraftan İstanbul Valiliği zarar tespit ve hasar çalışmalarına başladı. İstanbul'un bir çok bölgesinde şiddetli rüzgarın etkisiyle evlerin çatısının uçtuğu, pencerelerin koptuğu ve ağaçların kökünden söküldüğü haberleri gelmeye başladı. Uzmanlar zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

İSTANBUL HAVA DURUMU

Bu hafta boyu İstanbul sağanak yağışın etkisi altında olacak. Başta kıyı bölgeler olmak üzere şiddetl lodos ve yağışın etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise on dereceye yakın düşecek.