İstanbul Eyüpsultan ilçesi Odayeri Mahallesi'nde, saat 09.30 sıralarında ormanlık alan yakınında bulunan üretim tesisinde yangın çıktı. Fabrikanın bahçesinde bulunan malzemeler henüz bilinmeyen bir nedenle tutuştu. Alevler kısa sürede büyüyerek fabrikayı sardı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler yangını büyükbaş hayvanların olduğu ahırlara ve ormana sıçramadan kontrol altına alarak söndürdü.

odayeri

MUHTAR HABER VERDİ

Ekiplere haber veren Odayeri Muhtarı Cihan Şimşek, "Ben dumanın yükseldiğini görünce fabrikanın sorumlu müdürünü aradım. Dış cephe malzemesi üreten yer burası. Malzeme yanmaya çok müsait bir malzeme. Ben de hemen itfaiyeyi aradım. Büyük bir yangındı ama hiçbir yere zarar vermedi. Alt tarafta ahır var, hayvanları dışarı çıkarmaya başladık. Çok şükür can kaybımız yok. Hayvan telefi olmadı, ormana sıçramadı" dedi.

DENETİMLER EKSİK Mİ?

Bölge sakinleri Eyüpsultan'da bulunan ormanlık alanda çok sayıda üretim tesisi bulunduğuna dikkat çekerek, gerekli denetimlere özen gösterilmesi gerektiğini belirtiyor. Geçtiğimiz yıl ilçede bulunan ormanlık ve kırsal alanda çok sayıda fabrika ve imalata yangını yaşanmıştı.