Ergün Poyraz saldırısında yeni geliişmeler yaşanıyor. Saldırının azmettiricisi olarak gözaltına alınan kişi sayısı artmaya başladı. Poyraz'ın yazarlık yaptığı Toplumsal bugün saldırı hakkında önemli bilgilere yer verdi.

Gazetede yer alan habere göre, Ergün Poyraz CHP'li Kuşadası Belediyesi'nde meydana gelen yolsuzları ortaya çıkarmaya başlamıştı. Toplam 17 ihaleye alan kişinin 15 ihaleyi yapmadığı ve bunları gün yüzüne çıkardığı için tehditler aldığı belirtti.

İşte Toplumsal'da yer alan haber,

"Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yaşayan yazarımız Ergün Poyraz, evinin önünde uğradığı saldırıda ağır yaralandı. Söke Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yazarımız yoğun bakıma alındı. Poyraz'ın hayati tehlikesi sürüyor. 

CHP'li Kuşadası Belediyesi'nin 'mıcır ihalesinin' detaylarını öğrenmek adına verdiği dilekçe sonrasında saldırıya uğrayan Poyraz'ın daha önce de bu konuda belediyeyi uyardığı öğrenildi. Belediye Başkanı ile ihaleyi alan ZTB İnşaat firmasının patronu Turan Bagı'nın işbirliği yaptığı, verilen dilekçenin de bu işbirliği sonucunda sızıdırıldığı iddia edildi. 

İHALELERLE PATRONLUĞA
Poyraz'ın dilekçesinde konu ettiği holdingin, Belediye'nin 17 ihalesinden 15'ini alması akıllara patron Turan Bagı'nın belediye başkanı ile olan ilişkisini gündeme getirdi. Toplumsal'ın edindiği bilgiye göre daha önceleri bir beyaz eşya dükkanında sıradan bir işçi olarak çalışan Bagı'nın, özellikle belediyelerden aldığı ihalelerle inşaat firmasının patronuna dönüştüğü öğrenildi.

Turan Bagı'nın PKK KCK ile bağlantısı olduğu Toplumsal'a gelen bilgiler arasında. 

Toplumsal Yazarı Ergün Poyraz'a saldıran kişilerle beraber azmettirici Turan Bagı'nın da olayla ilgili gözaltına alındığı öğrenildi."