Kadıbhanı ilçesinde yaşanan olayda, eğlence mekanında iki grup arasında kavga çıktı. Tarafların yakınlarının olay yerine gelmesiyle silahlı çatışma yaşandı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 3 kişiden ikisi hayatını kaybetti. İki tarafında aynı hasteneye kaldılrılması sonrası hastanede sedyede yatan bir kişiye silahlı saldırı düzenlendi.

Konya'nın Kadınhanı ilçesindeki bir eğlence mekanında karşılaşan iki grup, iddiaya göre borç meselesi nedeniyle tartıştı.

Daha sonra mekandan çıkan iki grup, tartışmalarını dışarıda sürdürdü.

Saat 04.30 sıralarında çıkan silahlı kavgada Şakir Öcal, Kerim Turhan, Musa Akdoğan, Fazlı Ş., Şakir Ç. ve K.Y. yaralandı. İhbarla gelen sağlık ekipleri, yaralıları hastaneye kaldırdı.

''TÜM YARALILARI BIRAK, BABAMLA İLGİLEN''

Olayın ardından babası Kerim Turhan'ın kaldırıldığı hastaneye giden Nurettin Turhan, önce babasını vuran Şakir Öcal'ı öldürdü, ardından havaya ateş açtı.

Bir doktorun başına da silah dayayan Nurettin Turhan "Tüm yaralıları bırak. Sadece babamla ilgilen" diyerek tehdit etti.

Polisin müdahalesi ile doktor kurtarılırken, silahlı saldırgan gözaltına aldı.

Diğer yandan silahlı kavgada yaralanan Kerim Turhan ile Musa Akdoğan, sevk edildikleri Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde hayatını kaybetti.

Tedavilerinin ardından taburcu olan Fazlı Ş., Şakir Ç. ve K.Y. ise gözaltına alındı. Olay ile ilgili 2 adet tabanca, 1 adet pompalı tüfek ile çok sayıda boş ve dolu kovan da ele geçirildi. Soruşturma sürüyor.