Devlet 1200 TL destek ödemelerini yapmaya başladı mı? Pandemi ile birlikte hayatımıza giren ve maddi durumu olmayan vatandaşlara yönelik tek seferde verilen 1200 TL destek ödemeleri yeniden başladı. Haber siteleri ve sosyal medya üzerinden yayılan haberlere göre devlet artan fiyatlar sonrası herkese maddi para ödemeye başladı.

ÖDEMELER BAŞLADI 

UIusal haber sitelerinde ödemelerin yapılmaya başladığına dair haberler yapılmaya başladı. Tüm gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çevrildi. Talimat gelir gelmez vatandaşların hesaplarına ödemeler yapılacak. E devlet üzerinden başvurular açıldı. Ekonomik durumlarını belgeleyen vatandaşlar devletin maddi destek kampanyalarına başvurma hakkı elde edecek ve 1200 Tl destek ödemeleri alabilecek.

E-DEVLET 1200 TL BAŞVURU EKRANI

Koronavirüsü salgını meydana çıktığında ortaya gelen tam kapanma süreci içinde vatandaşların iktisadi sorunlar yaşamasına neden olmuştur. O devre milyonlarca vatandaş kötü bir şekilde işinden gücünden olmuştu. Hükümet ise bu devrede ilk etapta sadece sosyal yardım alan şahıslara daha sonra da daha büyük kapsamlı bir bağlamda konuyu ele alarak milyonlarca vatandaşa 1.200 TL'lik ödeme verilmiştir. Bu ödemeler ise belirli koşulların yerine getirilmesi durumunda gerçekleştirmiştir. Vatandaşların kamu çalışanı yani memur olmaması başta olmak üzere oldukça elzemdir. İşsizlik maaşı almaması gibi detaylı kıstaslara göre kendilerine 1.200 TL'lik bir pandemi ödemesi yapılıyordu.