“Deniz Köken Eyüp için bir şanstır”

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan tarafından AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Deniz Köken partinin Belediyecilikteki en tecrübeli başarılı bürokratı, Meclis Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'dan sonra Erdoğan'ın en vefalı yol arkadaşlarından.

Adaylığını açıklarken de bizzat kendi ifadeleriyle de bunu ifade etti.

Deniz Köken'in babası da Eyüpsultan'da yıllarca öğretmenlik ve Halk Eğitim Müdürlüğü yapmış mesleği başarı öykü ve belgeleriyle dolu 35 yıl bir fiil devlet hizmeti sonrası  Emekli bir Öğretmen Fehmi Köken. 1986 yılında İstanbul'da yılın öğretmeni seçildi. Emekli olduktan sonra da birikim ve tecrübelerini İBB İSMEK'de koordinatörlük görevleriyle devam ettirdi.

Başarılı bir babanın oğlu Deniz Köken. 20 yaşında İstanbul Üniversitesinde memuriyete başladı. Sonrasında 5 yıl Albarakatürk bankacılık geçmişi var. Bu görevlerde bulunurken Eyüpsultan'da gençlik yıllarında sosyal çalışmalar yapmış, Milli Gençlik Vakfı Eyüpsultan İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Erdoğan'la tanışması da bu yıllarda olur. 1994 'de Refah Partisinden İstanbul Büyükşehir ve Eyüp Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Partisinin 30 yaşında en genç Belediye Başkan Başkan Yardımcısı olarak 1994-2004 yılları arası on yıl süreyle başarılı hizmetlerde bulundu. SHP'den borç batağında ve hizmet yapılamayan Eyüp Belediyesini hizmette şahlandıran kadronun perde arkası kahramanlarından. Bu yıllarda üstlendiği başka görevleride var KÖKEN'in. Eyüpspor Kulüp Başkanlığı ve Eyüp Musıki Vakfı Kurucu Üyeliği, Ordulular Birliği Hizmet Vakfı gibi. Çalışkan, genç ve dinamik bir şahsiyet.

Deniz KÖKEN'in duruşu ve başarısı zamanın güç odaklarının dikkatini çekmeye yetmişti. Onun önünü kesmek için FETÖ'nün kumpas kurduğu da ortaya çıktı. Ak Parti yönetimi onu 2004 ve 2009 Yerel seçimler de de Eyüpsultan'dan Belediye Başkanlığına aday gösterdi ancak daha sonra iptal edildi. Hakkında çamur at izi kalsın mukabilinde iddialar basın karşısında bizzat Deniz Köken tarafından tek tek çürütüldü. Ancak Erdoğan Deniz Köken'i tanıyordu ve kumpasın farkındaydı. Köken'i İstanbul'da yıpranmaması için adeta Anadolu seferine gönderdi. Çalışkanlığı ve 10 yıl Eyüp Belediyesi tecrübesiyle onu önce Antalya Büyükşehir Belediyesine Genel Sekreter Yardımcısı olarak gönderdi. 2004 de CHP den borç batağında devralınan Belediyenin önce bütçesinin toparlanmasında sonrasında yıllardır hiç olmayan altyapı yatırımlarıyla Antalya tarihinde yaşanmamış Belediyecilik yatırımlarının mimarlarından oldu. Bu başarı onu Erdoğan'ın talimatı ile 2009 da Antalya Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcılığından Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine yükseltti. 2014 de Ak partinin ilk Büyükşehir Belediyesi bayan başkanı seçilen Gaziantep'e Fatma Şahin'in yanında Genel Sekreter olarak görev verdi. Ve Eyüpsultan'da 2019 Yerel Seçim hazırlıklarında Ak Parti tarafından yapılan anketlerde bir şey farkedildi. Eyüpsultan'da son yıllarda ilçe Belediyesi ilçe halkını memnun edecek vizyon yatırımlarda yetersiz kalıyordu. İstanbul sevdalısı olan Erdoğan Eyüpsultan'ı toparlayacak ismin Deniz Köken olacağına inanıyordu. Ve artık ülkede Başkanlık Sistemi vardı. Erdoğan güçlüydü ve bu sefer bizzat kendisi ben arkasındayım dercesine Aday olarak Deniz Köken'i Eyüpsultan Adayı olarak açıkladı. Artık Eyüpsultan halkı değerinin farkında olmalı. Derin güç merkezlerinin çamur at izi kalsın türünden karalamalara girecek çevreler kaybeder. Eyüpsultan'a vizyon bakış açısı Belediyecilik tecrübesi bilgi ve birikimleriyle marka bir isim Deniz Köken yakışıyor.. Eyüpsultan'ın kaybedilen yıllarının telafisi için düğmeye basılmıştır. Tüm partilerin adayları arasında hiç kuşkusuz umut veren heyecan veren güven veren tek isim Deniz Köken görülmektedir. Hayırlı olsun. Bunu Eyüpsultan'a bakış açısı ve hazırladığı projeleri bizzat kendisinden dinlemiş beklentim ve tahminimden öte muhteşem vizyonuna şahit olmuş bir kardeşiniz olarak itiraf etmek istedim. Bu projeleri de bir sonraki yazımda sizlere aktarmaya çalışacağım inşaallah.