BURSA (İGFA) - Nilüfer Belediyesi kırsal mahallelerin ihtiyaçlarını çözecek projelerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Son olarak Kayapa Mahallesi’nde yapılan 308 metrekare kapalı alana sahip çok amaçlı salon ve yenilenen hamamın açılışı yapıldı. Törene Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve bölge halkı katıldı. 

Kayapa halkının talep ettiği iki hizmeti yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, tüm mahallelere eşit şekilde ihtiyaçlarına cevap verecek projeleri hayata geçirme gayretinde olduklarını söyledi. Daha önce hamamın karşısında bulunan ancak depreme dayanıksız olduğu için yıkılan düğün salonunun yerine de yine hamamın yanında belediyemize ait arsa üzerine çok amaçlı bir salon inşa ettiklerini anlatan Başkan Erdem, "Bu salonu düğünleriniz için kullanabileceğiniz gibi burada çeşitli toplantılar da yapılabilecek. Nilüfer Belediyesi Kayapa Hamamı ve Kayapa çok amaçlı salonumuzun işletmesini Nilbel yapacak. Ve sizler burada dilediğiniz gibi hamam kültürünü ve düğün geleneklerinizi yaşatabileceksiniz” dedi.

Törende konuşan Kayapa Muhtarı Ali İhsan Dengiz ise  meydan, park yapımı gibi taleplerini dile getirirken, ağır tonajlı araçların geçişi ve çöp depolama alanının yapılmaması konusunda Nilüfer Belediyesi’nden destek istedi. Konuşmaların ardından Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve beraberindekiler, hamam ve çok amaçlı salonun açılışını gerçekleştirdi.