Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, enflasyon ve artan fiyatlar karşısında vatandaşın ekonomik gücünü rahatlatmak için 25 kalem üründe fiyat sabitlemesi yapılacağını duyurmuştu. Yapılan çalışmanın ardından fiyatı sabitlenen ürünler belli oldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Mardin'de düzenlenen İş Dünyası Buluşması'na katıldı.

Ekonomi konusunda önemli değerlendirmelerde bulunan Bakan Nureddin Nebati, enflasyonla mücadelede kararlı mesajlar verdi.

Enflasyondaki artışın geçici olduğunu belirten Bakan Nebati, fiyat artışlarının vatandaşa yansımaması için yeni adımlar atmaya devam edeceklerini söyledi.

TEMEL GIDA ÜRÜNLERİNDE FİYAT SABİT

AK Parti ekonomi kurmaylarının yağ, un, şeker gibi temel gıda ürünlerinde fiyat sabitleme çalışmasını doğrulayan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyon korumalı tasarruf ürünleri üzerinde çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bakan Nebati, "Enflasyondaki artışın geçici olduğunu değerlendiriyoruz. Fiyat artışlarının , vatandaşlara sınırlı yansımasına yönelik adımlarımızı atmaya devam ediyoruz. Elektrikte KDV indirimi yaptık. Fahiş fiyat, fiyat manipülasyonu ve stokçuluğa asla izin vermiyor bunun için gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Bu kapsamda 40 bini aşkın işletmeyi saha denetimine tabi tuttuk. Enflasyonu yıl sonunda makul bir seviyeye getireceğiz. Enflasyon korumalı tasarruf ürünleri üzerinde çalışıyoruz." şeklinde konuştu.