Ayçiçek yağındaki kriz bir bakan yedi. Bu hafta Tarım ve Orman eski Bekir Pakdemirli görevinden affını istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'da affetti... 

Ola yine vatandaşa oldu. İş bilmezler gerekli kadrolara yerleştirildi. Bir yıldan beri çocukların bile Ruya'nın Ukranya'ya saldıracağını bildiği ortamda yetkili arkadaşlar kaynanasının yaptığı dolmayı almak için özel araç yolladılar.. bu işin latifesi gibi görünsede aslında acınacak tablo. 

Kasım ayında başlayan ayçiçek yağı krizini çözemeyen bakan altı ayda çözemediği gibi milleti kartellerin kucağına attı. Kasımda 75 liraya isyan eden vatandaş bugün 200 liraya yağ almak için marketler sıra bekliyor. Neden sözüm ona ayçiçek yapı getiren gemileri Rusya salmıyormuş..

Haberlere göre üç tane gemi ağzına kadar yağ dolymuş da geçemiyormuş..

Demekki Ukranya olmazsa yağ yiyemeyeceğiz...

Büyük market zincirlerinin depolarına kontrol edin ne kadar ürün var, Gebze, Kocaeli, İzmit, Tuzla gidin depoları gezin ne kadar ürün var.. 

Bu ayçiçek yağı karteline teslim olmayın, almayın aldırmayın. Çöpe dökene kadar almayın, 

Orman yangınları elinde patlayan bakan, tarihe ayçiçek krizi yaşatan bakan olarak geçmemek için affını istedi. Cumhurbaşkanı sizin hangi birinizle uğraşsın. İş bilmezler..