Alibeyköy barajına zehir akıyor. Istanbul'un önemli ŞU kaynaklarından Alibeyköy Barajına ulaşan derelerden kimyasal atık ulaştığı iddia ediliyor. Bölge sakinlerinin verdiği bilgilere göre Sultangazi ilçesinde bulunan derelerden mavi, yeşil ve siyah renkte suların aktığı ve baraja kadar ulaştığı öne sürüldü.

Etrafa kökü kokular salan sıvılar derenin rengini değiştirdi. Çevre sakinleri bazı zamanlarda kokunun çok ileri boyutta olduğunu belirterek korku yaşadıklarını ifade ediyor.

dere_6629

“HAYVANLARIN ÖLÜM SEBEBİ BENCE BU ATIK SULAR”

Hayvanlar zarar görüyor. Ben buraya kedimi aramak için geldim. Bir tanesinin leşini ilerde buldum, birisi de şu an kayıp. Belki buraya su içmeye mi geldi ne oldu bilmiyorum. Bu hayvanların ölüm sebebi bence bu atık sular.

dere_4232

DAHA ÖNCE DE YETKİLİLER İNCELEME YAPTI, KOT FABRİKASINDA BİRKAÇ AY ARA VERİLDİ”

Bu bizim çevremize zarar veriyor. Büyük ihtimalle kot fabrikasından gelen su, başka bir şey düşünemiyoruz. Yaklaşık 5-6 yıldan beri bunu görüyorum. Daha önce de yetkililer inceleme yaptı, kot fabrikasında birkaç ay ara verildi. Sonra yeniden başladı. Genellikle hafta sonları bu su daha çok oluyor.