Aksaray Belediyesi okul öncesi ve okul dönemindeki çocuklara trafik kurallarını öğrenmeleri için Trafik Eğitimi Parkı yaptı. İnşaatı tamamlanan park toplam 13.594 metrekare alanı kapsıyor. Ayşe ALP (Aksaray Olay Haber)-  Çocukların oyun oynayarak trafik kuraları öğrenmeleri için Aksaray Belediyesi tarafından Trafik Eğitimi Parkı, İstiklal Mahallesinde bulunan Pazar Pazarı karşısına yapıldı. 

Parkta, 41 araçlık otopark, eğitim, kafeterya ve araç depo alanı 300 metrekare, karşılama alanı 760 metrekare, seyir amaçlı tribün 66 metrekare, çocuk oyun parkı 300 metrekarelik alanda yer alıyor, alan içerisinde koşu, bisiklet ve trafik eğitim yolları da bulunuyor. 

Başkan Dinçer, "Aksaray’da Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nı oluşturmamızın amacı okul öncesi
çocuklar ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasına, böylece trafik kültürünün oluşmasına, trafik kazalarının en aza indirilmesine ve trafik kültürünün yaygınlaştırılmasına yardımcı olmaktır” dedi.