Adıyaman İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Cihan Akbilek, öğretmenlerin okul giriş ve çıkışlarında görevlendirilmesi çağrısında bulundu.ADIYAMAN (İGFA) - Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte okul çevrelerinde oluşan kalabalık hem trafikteki sürücülere hem de öğrencilere zor anlar yaşatıyor. Vatandaşlar, yetkililerin oluşabilecek kazalar için okul çevrelerinde trafik ekiplerinin aldıkları önlemin yanı sıra okul yönetimi tarafından öğretmen görevlendirmesini istedi.

Adıyaman İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Mehmet Cihan Akbilek, okul giriş ve çıkış saatlerinde okul önlerinde tedbirlerin alınmamasını eleştirerek çağrıda bulundu. Başkan Akbilek, okul çıkışında evine gitmek isteyen 10 yaşındaki bir çocuğun daha trafik terörüne kurban verdiklerinin altını çizerek, "Tedbirsizliğin kol gezdiği okul önlerinde maalesef okul yönetimi önlem almıyor. Düşünün çarşı merkezinin göbeğinde ki bir okulda, öğrencilerle servis araçları aynı anda hareket ediyor daracık bir sokaktan çıkışlar yapılınca maalesef istemediğimiz sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu acıyı bugün maalesef yaşadık" dedi.

Başkan Akbilek yetkililere, "Okula giden tüm öğrencilerimizin sağlığı ve can güvenliği için okul giriş çıkışlarında, okul idaresi ve öğretmenler gözetiminde gerekli önlemleri alırsa görünmez kazaların da önü kesilir" çağrısında bulundu.